Przedstawiamy Safari 4. Spójrz na nowe, ciekawe funkcje najszybszej przeglądarki WWW na świecie.
Gdy przeglądasz strony, otacza Cię piękno. I inteligencja....więcej***

Apple udostępnił publiczną wersję beta przeglądarki Safari 4. Firma przekonuje, że jest ona nawet czterokrotnie szybsza od Safari 3. Dzięki nowemu silnikowi Nitro Engine najnowsza przeglądarka Apple'a jest niezwykle wydajna podczas przetwarzania JavaScript. Jej twórcy przekonują, że jest w tym zakresie cztery razy szybsza od Safari 3, trzy razy szybsza od Firefoksa i nawet 30 razy szybsza od Internet Explorera 7 (mają to potwierdzać testy iBench i SunSpider). Pozwala również, w porównaniu do tego ostatniego, na trzykrotnie szybsze otwieranie stron.***

Amerykańskie stowarzyszenie Consumer Reports odradza użytkownikom komputerów Macintosh korzystanie z przeglądarki internetowej Safari ze względu na słabe zabezpieczenia przed phishingiem.
W wywiadzie udzielonym dla amerykańskiego magazynu Computerworld, jeden z przedstawicieli Consumer Reports, redaktor działu technologii Jeff Fox tłumaczy, że użytkownicy przeglądarki Safari są bardziej narażeni na ataki phishingu (fałszywe strony internetowe, przy pomocy których wyłudzane są poufne informacje).
Jego zdaniem to jedyny rewir, w którym komputery Macintosh nie mają przewagi w zakresie bezpieczeństwa nad konkurencyjnymi platformami.

Sytuację dodatkowo komplikuje podejście użytkowników komputerów Macintosh.
Jak mówi Fox: Użytkownicy Windows są wręcz paranoicznie rozważni w surfowaniu po Internecie, podczas kiedy posiadacze Maków często nie widzą nawet potrzeby korzystania z oprogramowania antywirusowego.

Polecamy : Usługi Informatyczne wtyczki firefoxPieczątki BydgoszczForum InformatyczneGrafika komputerowa FileMaker